Blogi

"KUI POLE JÕUDU ELADA"

"Surm tundub kergendav, kui elus on püsiva koha sisse võtnud talumatu ja tarretav valu, ängistus, tühjus, lootusetus ja mõttetus. Pole enam suutlikkust elada igapäevaelu, luua muutust, midagi tahta või soovida ega ennast tahtejõu abil kokku võtta. ... " Pilguheit nende inimeste maailma, kes nii tunnevad. Ja mõtteid neile, kes soovivad toeks olla. 
Loe lisaks

Positiivsete enesesisenduste valguse ja varjukülg

Oled sa kuulnud minakonfliktist või minalahknevuse teooriast? Kui sinu Reaalne Mina ja Ideaalmina omavahel kooskõlas ei ole või lõhe ideaali ja reaalsuse vahel tekitab pettumust. Ka positiivsed enesesisendused ehk affirmatsioonid võivad oskamatul kasutamisel sellele hoogu anda. Kuidas kasutada neid ülesehitavas võtmes?
Loe lisaks

Lein on oma kurbuse austamine

Leinata võib ka kaotatud võimalust, täitumata unistust ja igatsust, südamelähedast rolli, turvalisust, ...
Oma kurbuse austamine on eluterve viis pärast kaotust edasi liikuda.
Leina ja depressiooni on kerge segi ajada. Leinamise lubamine vähendab püsiva depressiooni tekkimise ohtu.
Loe lisaks

10 märki läbi töötamata traumakogemuse mõjust

Trauma ei ole traagiline või negatiivne sündmus ise. Psühhotrauma on hingeline haavatus ja valukogemus, mida see sündmus põhjustas. Iga traagiline sündmus ei põhjusta igal inimesel traumat. Teisalt võib mõnele haavav olla ka hüljatus või üksildus.
Toon siin ära 10 võimalikku märki, mis võivad viidata lahendamata (ehk ikka veel mõjutavale) traumale. 
Loe lisaks

@loov.ruum nüüd ka Instagarmis!

Jagan muljeid, mõtteid, teadmisi ja kogemusi oma psühholoogitööst. Sekka ka päris tööriistu - tehnikaid, küsimustikke, infotekste. 
Lisaks loon ja hoian seal inimlikku sidet kõigiga, kel hetkel raske või kes sooviksid kaasaelajat oma kulgemise ja kasvamise teekonnal. Ikka ja jälle mõeldes neile, aga ka jagades oma mõtteid, muljeid, märkamisi ja tegemisi oma päevadest.
#psühholoogialood
#olehoitud
#kurbusjarõõm

Loe lisaks

7 tõendatud mõjuga ajuturgutajat taimemaailmas

Kokkuvõte 1000+ teadusuuringust aastatel 2000-2022. Kiiretoimelised vs pikaajalise toega droogid, tundeelu vs mõttetegevust toetavad jne. Isegi taim, mis tugevdab sotsiaalset taju ja suhtlemisvõimet!

Lühendatud tõlge: „7 Natural Nootropics For Better Brain Performance: Which Is Best?“, SciTechDaily, 15.09.2022

Loe lisaks

mida räägivad DEPRESSIOONIST 21. sajandi teadusartiklid 

Faktihuvilistele. ...  Põhipunktid Front Psychiatry ajakirjas ilmunud artiklist, kus võrreldi PubMed'i süsteemis 21. sajandil ilmunud 7105 depressiooni ja depressiooni ravi teemalise teadusartikli tekste; PubMed teadusartiklite baas, 08.02.2023. 

[Mitte iga depressioonijuhtum ei avaldu haiguse tasandil. Siinne artikkel keskendus suuremalt osalt raskemale depressioonipildile, mis vajaks toetavat ravi psühhoteraapia ja/või ravimite näol.]

Loe lisaks

Mediteerimine  läbi  praktiliste  Tegevuste? Täiesti võimalik! 

Mediteerimine ei pea tähendama kinnisilmi joogaasendis enesesisendusi.  Paljud inimesed ei ole "sina peal" klassikaliste meditatsioonivormidega, kuid kohalolu ja teadlikkuse eelised on kättesaadavad neilegi. Alates jalutamisest ja filmivaatamisest uute asjade katsetamise ja kodutööde tegemiseni – tutvustame siin igapäevaseid viise sisemise rahu loomiseks. 
Loe lisaks

Juhiseid talvises depressioonis navigeerimiseks

"Depressioon ei pane kunagi poodi kinni. See on avatud 24/7 ja 365 päeva aastas.
Ma peaksin teadma, kuna kogen seda eri vormides igal aastal. See ei kesta sama kaua kui varem ega ole niisama intensiivne, ja ma olen selle eest tänulik, aga see tuleb ikka ja jälle tagasi.  Kui see taas juhtub, on see ebameeldiv. Äärmiselt ebameeldiv! ..."

Artikkel -kogemuslugu - Psychology Today, 25. jaanuar 2023 , Victoria Maxwell

Loe lisaks

Mis juhtub nõustamises ja teraapias?

Nõustamine või teraapia võib tunduda hirmutav inimestele, kes sellele esimest korda mõtlevad. Mis selles protsessis tegelikult juhtub? Kuidas saab istumine ja endast rääkimine midagi muuta? Kirjeldame kümmet viisi, kuidas pikaajaline nõustamine ja teraapia meid muudab.   Mõtle nagu terapeut! :)

Tõlge artiklist - Psychology Today, 28. jaanuar 2023, Dr. Stephen Joseph

Loe lisaks